П'ятниця, 12.08.2022, 10:16
Вітаю Вас Гість | RSS
медичний реабілітаційний центр
МВС України "Миргород"
Меню сайту
Категорії каталога
Миргород [25]
Корисна інформація
Погода


Курс амереканського долара

Курс євро

Рух потягів

Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Наші друзі
Статистика
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Миргород

Історичні пам'ятки Миргорода
Миргород – це місто прадавньої і новітньої історії, яка прославлена унікальними природними ресурсами, здобутками й духовними традиціями.

Тут народжувалися, або довгий час жили і працювали видатні наші земляки, якими гордиться наш край. Сьогодні миргородці всіляко сприяють збереженню історичної пам’яті, адже без неї неможливий рух до майбутнього.
 
Березовий гай курорту.
Закладений у 1934 році. Нині це - ландшафтний заказник обласного значення. Гай прекрасний у всі пори року, а найбільше, звичайно ж, весною, влітку та восени. Він - улюблене місце відпочинку миргородців та прибулих на курорт.
 


Вхідна арка курорту.
Побудована у 1935 році за проектом архітектора А.Я. Лангмана. Вона - візитка Миргородського курорту. Через неї заходять, прибувши на курорт, і залишають його, теж виходячи через неї. Реставрована (перекрита і перефарбована) у 2001 році.


 
Пам’ятник  І.А.Зубковському.
Перебуваючи на Миргородському курорті, думається, ви не обминете його. Знаходиться він на першій території курорту. Відкритий 25 листопада 1998 року з нагоди 150-річчя від дня народження. Пам’ятник являє собою барельєф Зубковського з таким написом: "Засновнику Миргородського курорту, земському лікареві, громадському діячеві від вдячних земляків". Автори пам’ятника - архітектор С.М.Руських та художник М.М.Цись.


 
Успенська церква.
На першій території Миргородського курорту знаходиться Успенська церква. Вона побудована в 1887 році. Відновлена і заново освячена наприкінці 1990 року. Побудована дзвіниця, встановлені дзвони. Говорять, що їх передзвін має лікувальний характер...


 
Миргородська калюжа.
Вона зовсім не висохла до наших днів, хоча була свого часу барвисто описана М.В.Гоголем у його повісті "Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем" у першій чверті ХІХ століття. Секрет її не висихання жаркої літньої пори і не замерзання морозної зимової на початку ХХ століття дав І.А.Зубковський, вказавши причиною цього те, що "живлять" калюжу підземні водяні ключі. Нині калюжа знаходиться дещо в іншому місці, ніж у часи Гоголя та Зубковського. Але не висохла вона і в наші дні, і по ній гордовито і велично плавають білі лебеді, які є справжнім об’єктом  замилування миргородців та курортників.


 
Миргород козацький.
З 1648 по 1782 рік як адміністративно-територіальне та військова одиниця існував Миргородський козачий полк. Він мав найбільшу територію серед полків Гетьманщини. З 1683 по 1727 рік, полком командував Данило Апостол, який з 1727 по 1733 був Гетьманом України. У 2007 році в місті Миргороді побудовано Сквер козацької слави, в якому споруджено пам’ятник Миргородським козакам. Автор пам’ятника - скульптор Д.О. Коршунов.


 
Панас Мирний і Миргород.
Видатний український письменник А.Я. Рудченко (Панас Мирний) родом із Миргорода. Ви можете побувати біля його колишньої садиби, перейшовши міст через Хорол. Там встановлено пам’ятний знак і меморіальну дошку на будинку. Пройшовши вулицею Гоголя, дістанетеся до школи №1, яка носить ім’я письменника, тут встановлено погруддя письменника.
 
Будівлі дореволюційних часів.
Їх уже небагато залишилося у Миргороді, але вони є. Майже біля самої миргородської калюжі, що на території курорту, знаходиться будинок колишньої міської Думи. За мостом, майже поруч, знаходяться три пам’ятки дореволюційних будівель: будинок дворянського зібрання, старе приміщення гімназії та будинок керамтехнікуму ім. М.В. Гоголя.
 
Ніхто не забутий, ніщо не забуте...
Пам’ять про героїв належним чином вшанована у Миргороді. Майже біля самого курорту горить Вічний вогонь, запалений миргородцями у 1965 році до 20-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Навпроти - пам'ятник комсомольцям 20-х років та стела на честь комсомолу. У кінці вулиці Гоголя - величезний обеліск на честь воїнів 93-ої та 373-ої стрілецьких дивізій, які 18 вересня 1943 року визволили місто від фашистсько-німецьких загарбників, за що отримали почезне звання "Миргородських".
 
У Миргороді встановлені пам’ятні знаки воїнам-миргородцям, загиблим у Афганістані; жертвам голодомору 1932-1933 років; ліквідаторам аварії на ЧАЕС; пам’ятник розстріляним фашистами 28 жовтня 1941 року мирним громадянам і військовополоненим, більшу частину яких становили євреї.
 
АРХІТЕКТУРНІ КОМПЛЕКСИ
 
1.  Перший корпус державного керамічного технікуму ім. М.В. Гоголя (колишня художньо-промислова школа, 1896 р.), вул. Гоголя 146.
2.  Приміщення середньої школи № 1 ім. Панаса Мирного (колишнє приміщення чоловічої земської гімназії, 1910 р.), вул. Гоголя 173/1.
4.  Приміщення Центру естетичного виховання (колишній будинок дворянського зібрання, 1909 р., реконструйоване 2002 р.), вул. Грекова 5.
5.   Приміщення районної державної адміністрації (колишній будинок міської Думи,
1912 р.), вул. Гоголя 120.
6.   Приміщення залізничного вокзалу (1904 р.), вул. Залізнична,2.
7.   Культові споруди:
а) Свято-Успенська церква, вул. Гоголя, 112;
б) Іоано-Богословська церква, вул. Єрківська.
 
          ПАМ'ЯТНИКИ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ
Миргородським козакам, вул. Незалежності, 2.
Академіку Б.Д. Грекову, вул. Гоголя 144.
Д. Гурамішвілі, вул. Незалежності, 3.
І.А. Зубковському, вул. Гоголя 112.
М.В.Гоголю, залізничний вокзал.
Панасу Мирному (П.Я. Рудченку), вул. Гоголя 173/1.
Т.Г.Шевченку, вул. Гоголя 126.
В.І.Леніну, вул. Гоголя.
Меморіальний комплекс Вічної Слави, вул. Гоголя.
Меморіал Жертвам фашизму, вул. Миргородських Дивізій.
Братська могила, вул. Гоголя.
Братська могила, парк "Дружба".
Братська могила, вул. Гурамішвілі.
Братська могила, вул. Довге Озеро.
Визволителям Миргородщини, вул. Миргородських дивізій.
Стела захисникам Батьківщини, вул. Багачанська.
Пам'ятний знак на місці садиби П.Я. Рудченка (Панаса Мирного), вул. Гоголя 122.
Пам'ятний знак і капличка Постраждалим від аварії на ЧАЕС, вул. Гоголя 47/2.
Могила Д. Гурамішвілі, вул. Гурамішвілі.
Пам'ятний знак Данилу Апостолу, вул. Данила Апостола.
Пам’ятні знаки на будинку, де проживали І.А. Зубковський та О.Г. Сластьон, вул. Троїцька,86.
Пам’ятний знак на місці Миргородської фортеці ХVІ-ХVІІІ століть, вул. Незалежності, 2.
Категорія: Миргород | Додав: sanmirmvd (18.01.2009)
Переглядів: 5824 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
МРЦ МВС України "Миргород" © 2022