П'ятниця, 12.08.2022, 10:05
Вітаю Вас Гість | RSS
медичний реабілітаційний центр
МВС України "Миргород"
Меню сайту
Категорії каталога
Миргород [25]
Корисна інформація
Погода


Курс амереканського долара

Курс євро

Рух потягів

Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Наші друзі
Статистика
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Миргород

Ароматерапія
Ароматерапія — це розділ фітотерапії (лікування лікарськими рослинами).

Особливістю цього напряму є те, що він базується на використанні ефірних олій, виокремлених з ефіроолійних рослин. Ароматерапію успішно застосовують лікарі у боротьбі з різними недугами вже понад 6 тисяч років. Це стародавнє, вдосконалене віками мистецтво використання ефірних олій, фітонцидів рослин та інших ароматних речовин для укріплення фізичного і психічного здоров'я та для косметичного догляду за тілом.

Треба зазначити, що багато лікарських рослин, які ростуть на українській землі, належать до ефіроолійних. Їх у фітотерапії часто застосовують у вигляді настоїв та відварів.
 
У чому ж полягає відмінність між використанням з лікувальною метою відварів (настоїв, настоянок) з цих рослин та виділених з них ефірних олій?

Коли ми готуємо відвар чи чай з м’яти, ромашки, чебрецю тощо, то отримуємо «букет» корисних речовин, які мають оздоровчо-лікувальну дію. Але якщо з цих рослин виділити ефірну олію і застосувати її, то ефект значно посилиться (до 20 разів). Річ у тім, що ефірні олії діють глибше і тонше за решту хімічних компонентів. Це квінтесенція рослин. Тому для досягнення результату потрібно зовсім маленьку кількість ефірних олій. Вони через нюховий аналізатор у лічені секунди потрапляють на певні ділянки мозку, під впливом чого цей «пульт управління організмом» посилає імпульси (дає потрібні команди) різним системам та органам. Таким чином в організмі вже починаються якісь зміни, а людина навіть не встигла повною мірою відчути запах. Ефірні олії мають надзвичайно високу проникну здатність. Тому, якщо з ними робити масажі, аплікацї, ванни, вони швидко проникають у кров’яне русло, здійснюючи корегувальну дію на організм, всі його внутрішні системи.

Потрібно відзначити дію ефірних олій на психоемоційну сферу. Бо центр керування організмом у мозку міститься поруч із психоемоційним центром. Це надзвичайно важливо. Сьогодні вже доведено, що значна більшість хвороб починається з порушень у цій сфері. Сум, роздратування, злість, страх, тривожність, агресивність відображаються на внутрішньому стані організму пригніченням імунітету, розладами гормональної системи, порушенням роботи серцево-судинної системи, детоксикаційної й видільної функцій організму. Якщо негативний психоемоційний стан триває досить довгий період, у людини розвиваються хвороби серця, виникають виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, порушення обміну речовин, виникають пухлини, починається процес передчасного постаріння тощо.

Наші пращури не мали наукових знань щодо цього, однак на практиці застосовували можливості ароматерапії. Скажімо, перед приходом гостей натирали столи м’ятою. Ефірна олія, що виділялася при цьому, сприяла створенню радісної, піднесеної атмосфери. Студенти у Стародавній Греції носили на голові вінки з м’яти та розмарину для загострення пам’яті, особливо числової та образної. Це варто взяти до уваги і молодим, і людям літнього віку. Адже погіршення пам’яті сьогодні турбує багатьох.

Заспокійливо діють на організм лавандова, розмаринова, м’ятна, мелісова, кипарисова та інші ефірні олії. Зокрема, з цією метою надзвичайно успішно застосовують суміш з лавандової та розмаринової ефірних олій, взятих у рівних частинах. З профілактично-лікувальною метою цю суміш можна використовувати для ароматизації приміщення чи у ваннах. Кипарисова олія заспокоює навіть у разі найвищого подразнення нервової системи: одна її крапля може викликати сон навіть у людини, яка щойно нестримно плакала.

Сучасні дослідження підтвердили, що аромаолії мають досить високу протимікробну та протизапальну дію, зміцнюють імунітет, нейтралізують дію токсичних речовин і сприяють їх виведенню з організму. Окрім того, вони впливають на людську енерґетику - посилюють ауру, позитивно діють на емоції, гармонізують стосунки з оточуючими і навіть зближують людей.

Здавна ароматерапію вважають одним із найкращих методів подолання стресу. Десятихвилинна сесія по вдиханню чистого кисню, насиченого натуральними ароматами, по своїх цілющих властивостях прирівнюється до тригодинної прогулянки по лісі.

Зокрема, досить популярна аромотерапія при стресах, перевтомі, неврозах і депресії.

Ароматерапія — дієвий засіб подовження молодості та збереження здоров’я.

Треба зазначити, що ефірні олії мають комплексну дію на організм — впливають на всі органи й системи, омолоджуючи їх. Це пояснюється тим, що всі ефірні олії мають потужну детоксикаційну дію. Зокрема, змієлови у разі укусу гадюки натирали уражене місце чебрецем чи лавандою. Ефірні олії цих рослин зв’язували отруту, запобігали її проникненню в кров. Практично кожна людина знає, що у разі отруєння неякісними продуктами потрібно заварити чай з ромашки чи м’яти. Ефірна олія, що міститься в них, зв’яже токсини, що потрапили в організм, і виведе їх. У разі застосування чистих ефірних олій цих рослин детоксикаційна дія значно посилюється. Зважаючи на несприятливу екологічну ситуацію та захімізованість промислових продуктів харчування, у багатьох людей головна очисна (печінка) та видільна система (нирки) перенасичені шкідливими речовинами, а отже, не встигають їх знешкоджувати та виводити.

Ароматерапія сприяє очищенню організму, а відтак, нормалізує стан різних органів і систем.

Здавна відомі й бактерицидні, ранозагоювальні, протизапальні властивості ефірних олій. Такий широкий спектр можливостей ефірних олій пояснюється багатокомпонентністю їх складу. Одна олія може містити від 100 до 600 речовин, серед них є й такі, які створюють шкідливим мікроорганізмам (бактеріям та вірусам) несприятливі для їх розвитку і життя умови.

Ефірні олії працюють на «одній хвилі» із внутрішніми органами. Нещодавно науковці відкрили ще один механізм високої дієвості ефірних олій — вони мають хвильову дію. Знову ж таки наші пращури, не маючи наукової бази, визначили це завдяки багаторічному досвіду. Приміром, лавандову ефірну олію називають «серцевою». Виявляється, довжина хвилі її електромагнітного випромінювання збігається з довжиною хвилі серцевого м’яза. Ялівцева олія (так само, як і мінерал нефрит) має однакову за довжиною хвилю з нирками. Не даремно її здавна застосовують для лікування ниркових хвороб. Хвиля випромінювання розмарину збігається з хвилями печінки та серця. Тому успішно лікує цей орган, збільшуючи вироблення жовчі у 2 рази. А виштовхувальну силу серця збільшує настільки, що люди, які страждають від холодних кінцівок навіть влітку, після застосування розмаринової ефірної олії звільняються від цієї проблеми. Завдяки згаданій дії на серце поліпшується й мозковий кровообіг, тому розмаринова ефірна олія є класичним ноотропним засобом.
 
В ароматерапії ефірні олії застосовують як кожну окремо, так і в комплексі. Вони посилюють та корегують дію одна одної. Приміром, згадана розмаринова олія, посилюючи кровообіг, може спричинити короткочасне підвищення артеріального тиску, що є небажаним для людей, які мають гіпертонічну хворобу. У цьому разі її потрібно поєднувати з лавандовою або майорановою ефірними оліями, які запобігатимуть цьому ефекту.


Джерело: http://Медична періодична преса
Категорія: Миргород | Додав: volanaOK (12.03.2009)
Переглядів: 2905 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
МРЦ МВС України "Миргород" © 2022