Субота, 25.06.2022, 04:19
Вітаю Вас Guest | RSS
медичний реабілітаційний центр
МВС України "Миргород"
Меню сайту
Категорії каталога
Миргород [25]
Корисна інформація
Погода


Курс амереканського долара

Курс євро

Рух потягів

Форма входу
Login:
Password:
Пошук
Наші друзі
Статистика
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Миргород

Лікування опорно-рухового апарату в МРЦ "Миргород"
ЛІКУВАННЯ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ
В МРЦ «МИРГОРОД» МВС УКРАЇНИ

Денисюк Р.В.,
завідувач гастроентерологічного відділення

Методики лікування:
1. Мінерально-перлинні ванни
2. Мінерально-бішофітні ванни
3. Мінерально-хвойні ванни
4. Гідромасаж
5. Озокерітолікування
6. Масаж
7. Фізіотерапевтичні методи лікування:
- ампліпульстерапія
- магнітотерапія
- магніто-лазерна терапія
- УТЗ-терапія
- фонофорез-терапія
- діадінамотерапія

I. Дія мінеральних ванн зумовлена термічним, механічним і хімічним подразненням нервових закінчень у шкірі, від яких імпульси надходять у вищі відділи ЦНС.
Дякуючи впливу мінеральних ванн, а також інших лікувальних факторів санаторію, відбувається кардинальна перебудова організму, активізуються фізіологічні системи, органи і тканини організму, нормалізуються його функції, відновлюються та зміцнюються рефлекси і разом з тим нормалізуються всі життєві процеси.
В результаті курсового прийому мінеральних ванн в організмі хворої людини проходять позитивні зміни, що проявляються в зменшенні і зникненні хворобливих явищ і нормалізації функцій хворих органів і фізіологічних систем, покращення самопочуття хворих і відновлення їх працездатності.

II. Окремо хочеться зупинитись на використанні «Бішофіту Полтавського» - мінералу древніх морів (глибина свердловини 2,5 км).
Склад Бішофіту полтавських надр багатий на мікро- та ультрамікроелементи (магній, бром, йод, калій, кальцій, залізо, цинк, мідь, молібден, кремній, селен та інші). Лікувальні властивості Бішофіту для людини багатогранні – адже зцілює природна сила землі.
Мікроелементи захищають серцево-судинну систему, поліпшують мозковий кровообіг, формують здорову та міцну кісткову систему, нормалізують роботу щитовидної залози, підвищують імунні та захисні сили організму.
Науковці довели, що Бішофіт Полтавський – ефективний при:
- лікуванні та реабілітації понад 50 захворювань, в тому числі:
- ураження опорно-рухового апарату;
- ревматологічній та кардіологічній практиці;
- захворювань центральної та периферійної нервової системи;
- реабілітації станів після травм;
- лікуванні шлунково-кишкового тракту, таких як атонія мускулатури кишечника та жовчовивідних шляхів, некалькульозного холециститу;

Бішофіт наповнив новим сенсом десятиріччями відомі методи фізіотерапії електро- фоно- магнітофорез, бальнеологію (ванни, гідромасаж). Після бішофітної ванни на шкірі пацієнта формується сольовий «плащ» - плівка, яка зберігається і «працює» кілька годин після прийому ванни.
Бішофіт зміцнює довіру людей до природних шляхів лікування.

III. Гідромасаж - назва процедури показує, що хворого який лежить у спеціальній ванні, під водою масажують струменем води різної сили. Процедура дає добрий ефект при розладах обміну речовин, особливо при ожирінні, остеохондрозі хребта, поліартритах.

IV. Озокеритолікування. В комплексі санаторного лікування опорно-рухового апарату значне місце займає озокеритолікування, яке являється поширеним методом теплової, хімічної терапії.
Озокерит – пахучий гірський віск. Що включає 84-86% вуглецю і 14-16% водню. Від 40 до 60% церезину, до 7 % парафіну, до 65% мінеральних масел, до 10% живиці.
З лікувальною метою застосовується сорт озокериту, що називається медичний. Основна роль озокериту, як лікувального фактору зводиться до значного покращення периферичного кровообігу і обміну речовин, що приводить до протизапальної, проти спастичної, розсмоктуючої дії. Одночасно впливаючи на функціональний стан центральної і вегетативної нервової системи, озокерит має заспокійливу і знеболюючу дію, а також стимулюючу дію на процеси регенерації.

V. Масаж – це механічна дія на тканини організму при допомозі спеціальних вправ, які виконуються руками або апаратами з лікувальною, профілактичною або гігієнічною метою.
Ручний масаж ділять на класичний і сегментарно-рефлекторний. Під впливом масажу відновлюються функції рецепторів шкіри, м’язів, сухожиль внутрішніх органів, покращується провідність і регенерація нервів, зменшується біль, трофічні і вазомоторні розлади. Спостерігається розширення діючих капілярів і відкриття нових, число яких може збільшитися в 45 раз. Покращується кровообіг, не тільки тканин, які підлягають масажу, але рефлекторно і внутрішніх органів. Збільшується газообмін між кров’ю і тканинами. Масаж позитивно впливає на лімфообіг.

VI. Фізіотерапевтичні методи лікування (магніто- магнітолазерна терапія, метод при якому з лікувальною метою застосовується перемінне, низькочастотне і постійне магнітне поле.
У природних умовах живі організми попадають під вплив магнітного поля Землі, місцевих магнітних аномалій, які викликані покладами корисних копалин і т.д.
В сучасній медицині штучні магніти і генератори магнітних полів давно і успішно використовуються в лікувальних цілях.
Постійні магнітні поля усувають хронічний біль, особливо запального характеру, але не гостру. Застосування магнітного поля діє позитивно при поліартритах, невритах, радикулітах, вегетативному поліневриті, контрактурах, після перенесеного енцефаліту поліомієліту і т.д.
Дія постійного магнітного поля викликає гіпосенсибілізуючий ефект. Відмічено гальмуючу дію магнітного поля на ріст експериментальних пухлин.

Джерело: http://Медична література.

Категорія: Миргород | Додав: volanaOK (16.04.2009)
Переглядів: 6433 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
МРЦ МВС України "Миргород" © 2022