Понеділок, 17.01.2022, 08:52
Вітаю Вас Гість | RSS
медичний реабілітаційний центр
МВС України "Миргород"
Меню сайту
Категорії каталога
Миргород [25]
Корисна інформація
Погода


Курс амереканського долара

Курс євро

Рух потягів

Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Наші друзі
Статистика
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Миргород

Лікування тютюнопаління
Лікування тютюнопаління в МРЦ МВС України "Миргород"

Погребський В.С.,
лікар-психотерапевт, гастроентеролог

Уже давно доведено, що тютюнопаління є причиною захворювання раком легень в 90%, раком ротової порожнини в 40%, бронхітом в 75% і інфарктом міокарду в 25% випадків.
Вчені прийшли до висновку, що одна третина всіх хто курить, вмирає від хвороб, пов’язаних з тютюнопаління.
Тютюновий дим містить в собі біля 3 тисяч хімічних сполук. Нікотину в тютюні 1-3 %. І якщо кількість нікотину, що міститься в одній сигареті, напряму ввести в кров, то ця доза може виявитися смертельною. При викурюванні сигарети нікотин миттєво попадає в кров. Частота серцевих скорочень збільшується. Серце починає працювати посилено. Стінки кровоносних судин скорочуються інтенсивніше. Це веде до звуження судин і підвищення кров’яного тиску. Кров під дією нікотину стає більш в’язкою, звідси збільшується небезпека утворення тромбів. Паління сигарет призводить до передчасного захворювання не тільки судин серця, але і судин головного мозку: у курців в 3-4 рази частіше виникають крововиливи в мозок, ніж у некурящих .Паління в 16 разів підвищує ризик враження периферичних судин, прикладом чого являється облітеруючий ендартеріїт, який характеризується змінами судин нижніх кінцівок і викликає тяжкі ускладнення, які закінчуються омертвінням (гангреною) кінцівки і навіть ампутацією.
Дослідженнями встановлено, що органи дихання першими приймають на себе тютюновий штурм.
Проходячи через дихальні шляхи, тютюновий дим викликає подразнення і запалення слизових оболонок зіва, носоглотки, трахеї, а також легеневих альвеол. Постійна дія на слизову оболонку бронхів може призвести до виникнення бронхіальної астми. Хронічне запалення верхніх дихальних шляхів, хронічний бронхіт, які супроводжуються надсадним кашлем – такі захворювання майже у всіх курців. Статистика засвідчує: рак легень вражає в 10 раз частіше курців, ніж некурящих. Із ста чоловік, які захворіли в дорослому віці туберкульозом легень, дев’яносто п’ять мають солідний стаж паління.
Нікотин і інші компоненти тютюну вражають також органи травлення. Наукові дослідження і клінічні спостереження є свідком того, що багаторічне тютюнопаління зумовлює виникненню виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки. І навіть при найсучаснішому комплексному лікуванні, якщо хворий не кине курити, у нього виникають рецидиви, а в деяких випадках переродження виразки в злоякісну пухлину.
Тютюнопаління послаблює захисні реакції організму людини, за рахунок порушення засвоєння вітамінів А, В, В6, В12 і особливо вітаміну С, вміст якого у курців знижується порівняно з нормою в півтора рази.
Тютюнопаління негативно впливає на репродуктивну функцію. Жінки, які палять, частіше ніж ті що не палять, хворіють гінекологічними захворюваннями. У жінок, які палять, частіше виникають дисфункції яєчників, токсикози вагітності, збільшується ризик викидня; у них частіше народжуються недоношені діти з малою вагою тіла. Якщо таке дитя і виживає, у нього висока ймовірність виникнення алергічних реакцій і відставання у фізичному і розумовому розвитку.
У чоловіків, які палять, вдвічі частіше виникають проблеми з потенцією. Пригнічення центрів, які відповідають за статеву функцію не тільки різко знижують статеву активність, що можуть призвести до її повного знесилення – імпотенції.
Сучасне лікування тютюнової залежності, являє собою комплексну терапію з обов’язковим психотерапевтичним впливом на хворого.
Існуючі і застосовуючи при лікуванні курців методи психотерапії різноманітні : від раціональних психотерапевтичних бесід і безопосередкованого навіювання, до гіпнотичних сеансів і методу релаксації з послідуючим навіюванням.
Основна мета застосування психотерапії – добитися від хворого повної відмови від вживання тютюну.
В МРЦ МВС України «Миргород» надається лікувальна допомога тим, хто визнає шкоду тютюнопаління для свого здоров`я і бажає збутись цієї недуги.
Лікування тютюнової залежності проводиться з використанням раціональної психотерапії (терапії переконанням і роз`яснюючої терапії), колективної психотерапії, цільової психотерапії, самонавіювання, навіювання наяву, навіювання в гіпнотичному сні, методу аутогенного тренування і голкорефлексотерапії.
Голкотерапія – введення голок із відповідного металу в крапки на вушній раковині, широко використовується нами в лікуванні. Цей метод (цілком безболісний) активізує центральні механізми адаптації, блокує нікотинову залежність і допомагає позбутися цієї згубної звички.

Категорія: Миргород | Додав: volanaOK (23.02.2010)
Переглядів: 3270 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
МРЦ МВС України "Миргород" © 2022